מתמטיקאים

קו זמן תמונות כסף בולים סקיצה חיפוש

Ernst Steinitz

תאריך לידה:

מקום לידה:

תאריך מוות:

מקום המוות:

13 June 1871

Laurahütte, Silesia, Germany (now Huta Laura, Poland)

29 Sept 1928

Kiel, Germany

מצגת
לב - תרגום אוטומטי של גירסה אנגלית

ארנסט שטייניץ נכנסו אוניברסיטת Breslau בשנת 1890. הוא הלך עד ברלין כדי ללמוד מתמטיקה שם ב 1891, ולאחר שנתיים לאחר ההוצאות בברלין, הוא חזר Breslau בשנת 1893. בשנה שלאחר מכן ב שטייניץ הגיש תזה דוקטורט שלו כדי Breslau ו, בשנה שלאחר מכן, הוא מונה Privatdozent בבית Technische Hochschule Berlin - Charlottenburg.

הצעה של professorship בבית טכניים המכללה Breslau ראיתי אותו לחזור Breslau בשנת 1910. עשר שנים מאוחר יותר הוא הוביל את קיל שבו הוא מונה את הכיסא של המתמטיקה באוניברסיטת קיל.

שטייניץ היה חבר של Toeplitz. לכיוון שלו היה מתמטיקה גם הרבה מושפעת היינריך ובר Hensel ועל ידי זה על התוצאות p-adic המספרים 1899. בשנת שטייניץ מעניין לפי תוצאות הדיון. תוצאות אלו הונחו על שטייניץ בשנת 1900, כשהוא היה Privatdozent בבית Technische Hochschule Berlin - Charlottenburg, בשעה הכנס השנתי של דויטשה Mathematiker אאכן ב-Vereinigung. במסגרת ההרצאה הציג שטייניץ אלגברה של מעל הטבעת של integers בסיס מרכיבים אשר הינם שיעורים איזומורפיזם של קבוצות abelian סופית. היום זה ידוע בתור האולם אלגברה. שטייניץ עשה מספר conjectures שהיו שעשו אולם מאוחר יותר.

שטייניץ הוא המפורסם ביותר בו הוא עובד עבור שפורסם ב 1910. הראשון הוא נתן את התקציר ההגדרה של שדה Algebraische Theorie der Körper באותה שנה. ראש שדות, נתיק אלמנטים ואת מידת נשגבות של הרחבת םוחתב כל זה ב -1910 הציג נייר. הוא הוכיח כי יש כל שדה algebraically הרחבת שדה סגור, אולי החשובות ביותר שלו בית משפט.

עכשיו את הבנייה סטנדרטי של שקילות rationals כמו סוגים של זוגות של integers תחת יחס שקילות: (a, b) הוא שווה ערך ל (c, d) אם ורק אם המודעה = BC נתון היה גם ב 1910 על ידי שטייניץ.

שטייניץ גם עבדו על polyhedra ואת כתב היד שלו על הנושא היה בעריכת Rademacher בשנת 1934 לאחר מותו.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland